caroigne آسمان باران هواشناسی آذربایجان

caroigne: آسمان باران هواشناسی آذربایجان استان گیلان سامانه بارشی بعد از ظهر امروز اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مبارزه بازیگر پیشکسوت با سرطان

مریم کاظمی، کارگردان تئاتر که همین چندی پیش به عنوان دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان گزینش شد به زودی نمایش خسیس را در سالن تازه تاسیس پردیس تئاتر پایتخت

مبارزه بازیگر پیشکسوت با سرطان

مبارزه بازیگر پیشکسوت با سرطان

عبارات مهم : تئاتر

مریم کاظمی، کارگردان تئاتر که همین چندی پیش به عنوان دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان گزینش شد به زودی نمایش خسیس را در سالن تازه تاسیس پردیس تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران روی صحنه می برد.

به گزارش اعتماد؛متن این نمایش چنانچه كاظمی توضیح می دهد در قرن شانزدهم و به وسیله ژان مولیر نوشته شده است و در طبقه بندی كمدی های قدیمی قرار می گیرد. این كارگردان شیوه كاری خود را بر سبك قصه گویی بسیار راحت و قابل فهم متمركز كرده و در این زمینه از تجارب به دست آمده از كارگردانی نمایش های كودك و نوجوان نیز بهره می گیرد.

مبارزه بازیگر پیشکسوت با سرطان

«به این درك رسیده ام كه آموخته های تئاتر كودك را به تئاتر بزرگسال بیاورم. نه اینكه نمایش كودكانه باشد؛ بلكه مفاهیم را به سطحی بیاورم تا همه فهم باشد. از این رو نمایش های من هر لحظه مختص گروه سنی خاصی نبوده و كودكان به همراه والدین به تماشای كارهایم می آیند. برآیند اظهارنظرها هم اینگونه بوده كه در تمام این سال ها مخاطبان گفته اند كه تركیب رنگ، موسیقی و رقص در نمایش هایم جالب بوده است.»

اما یكی از نكات جالب در میان بیانات كاظمی خبر مبارزه جدی حسین محب اهری، از بازیگران قدیمی تئاتر، تلویزیون و سینما با بیماری سرطان هست؛ بازیگری كه در تمام دوران مبارزه دست از تلاش نكشیده و با انرژی در نمایش های مریم كاظمی یا دیگر كارگردان ها روی صحنه رفته هست. «آقای محب اهری در حال طی كردن دوره درمانی به سر می برد و پروسه پیوند مغز استخوان طولانی هست؛ ولی این به معنای استراحت مطلق و منزل نشینی ایشان نیست و جالب اینكه بدانید آقای محب اهری از بازیگران جوان نمایش ما بسیار فعال تر هستند و هر لحظه كار بازیگری را با علاقه انجام می دهند.»

مریم کاظمی، کارگردان تئاتر که همین چندی پیش به عنوان دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان گزینش شد به زودی نمایش خسیس را در سالن تازه تاسیس پردیس تئاتر پایتخت

ابتدای سال گذشته بود كه محب اهری از عود كردن دوباره بیماری اش خبر داد. «بخش های شكم و لگنم درگیر این بیماری شده است ولی مهم تر از همه سرطان ریه راست است كه اذیت می كند وگرنه طحال و كیسه صفرا را می توان خارج كرد و ظاهرا مشكلی هم پیش نمی آید.»

این بازیگر پیشكسوت همان وقت نیز با امید زیادی راجع به شكست دادن بیماری صحبت كرد و نشان داد با وجود درگیر شدن نقاط زیاد و جدی تر، روحیه ای نیرومند دارد و در اظهارنظری جالب از بیماری خود به عنوان «یك مشكل طبیعی یاد كرد» و این صحبت در حالی رخ می داد كه چند سال به صورت مداوم درگیر شیمی درمانی و عوارض ناشی از آن بود.

«زندگی همین است دیگر؛ بیماری هم جزیی از آن هست. من قبلا جهت بیماری سرطان غدد لنفاوی دو بار جراحی شدم. تا حالا چهار بار شیمی درمانی و دو بار جراحی كرده ام و این بار پنجم شیمی درمانی است كه حالا پرتو درمانی هم به آن اضافه شده است است كه تجربه خوبی است!»

مبارزه بازیگر پیشکسوت با سرطان

به هرحال مریم كاظمی تاكید می كند «حسین محب اهری با وجود پشت سر گذاشتن مراحل درمانی با جدیت در تمام جلسه های تمرینی حاضر می شود.» و نكته قابل تامل اینكه عوامل نمایش شش روز در هفته تمرین می كنند كه تا وقت شروع رسمی اجراها ادامه دارد و حسین محب اهری هیچ یك از جلسه های تمرینی را از دست نمی دهد.

واژه های کلیدی: تئاتر | نمایش | درمانی | بازیگر | بیماری | بازیگری | بازیگران | سرطان ریه | شیمی درمانی | بازیگران قدیمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs