caroigne آسمان باران هواشناسی آذربایجان

caroigne: آسمان باران هواشناسی آذربایجان استان گیلان سامانه بارشی بعد از ظهر امروز اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اختلاف فکری و نظری را باید به رسمیت شناخت/ در فضای نقد علامه‌طباطبایی‌ها و مط

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز در منطقه شاهد بودید گروه‌هایی که به جنایات پرداختند از بمب و موشک و اینترنت و اینترنت استفاده کردند. آنها که خاورمیانه را به آشوب کش

اختلاف فکری و نظری را باید به رسمیت شناخت/ در فضای نقد علامه‌طباطبایی‌ها و مط

رئیس جمهور : اختلاف فکری و نظری را باید به رسمیت شناخت/ در فضای نقد علامه طباطبایی ها و مطهری ها ظهور می کنند

عبارات مهم : اختلاف

رئیس جمهور تاکید کرد: امروز در منطقه شاهد بودید گروه هایی که به جنایات پرداختند از بمب و موشک و اینترنت و اینترنت استفاده کردند. آنها که خاورمیانه را به آشوب کشیدند کسانی بودند که در فهم درست از پرسشها اجتماعی عقب ماندند و از تکنولوژی هم جهت انحراف جامعه استفاه کردند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی در نهمین جشنواره بین المللی فارابی عنوان کرد: بسیار خوشحالم که امروز در جمع صاحب نظران، فرهیختگان و برندگان مدال افتخار در جشنواره فارابی حضور دارم. در یک دورانی سایه مظلومیت و یا نوعی محرومیت بر سر علوم انسانی و اسلامی سایه افکند. آن زمانی که علوم طبیعی و تجربی و مهندسی اکتشافاتشان و اختراعاتشان و آثار علمی ارزش به صحنه زندگی مردم آمد، زرق و برقی که این آثار علمی داشت بسیاری از جوامع ما را تحت تاثیر قرار داد تا جایی که فکر کردند علم یعنی همین و علوم انسانی در رده دوم و سوم زندگی انسان ها قرار گرفت.

اختلاف فکری و نظری را باید به رسمیت شناخت/ در فضای نقد علامه‌طباطبایی‌ها و مط

وی افزود: همین سایه در ذهن جوانان ما آنها که عازم دانشگاه ها بودند و فکر گزینش رشته بودند و یا در تصحیلات تکمیلی آنها اثر گذاشت و در دوره ای دنبال علوم مهندسی و در دوره ای هم دنبال علوم تجربی رفتند. می گفتند آنها که استعداد دارند و رتبه دو رقمی کنکور هستند باید بروند سراغ رشته های مهندسی و تجربی و آنها که از این کاروان وامی مانند باید به ناچار رشته های علوم انسانی را برگزینند. خوشحالم این دوران به زودی به آخر رسید و امروز جهت کسی تردیدی وجود ندارد که توسعه جهت کشور در کنار علوم تجربی و ریاضی بدون پیشرفت علوم انسانی امکان پذیر نیست.

رئیس جمهور تاکید کرد: امروز در جامعه حکمرانی شایسته می تواند جامعه را در مسیر درست هدایت کند. این حکمرانی از چه دانش و علومی نشات می گیرد؟ مدیریت و برنامه ریزی می تواند این کار را کند البته مدیریت در همه رشته ها مورد نیاز است ولی مدیریت کشور از چه علومی سرچشمه می گیرد؟ سیاستمداری و سیاست ورزی که جایگاه تاثیرگذاری در جامعه دارد از چه رشته علمی سرچشمه می گیرد؟ اقتصاد و نقش آن در جامعه از چه علومی نشات می گیرد؟

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز در منطقه شاهد بودید گروه‌هایی که به جنایات پرداختند از بمب و موشک و اینترنت و اینترنت استفاده کردند. آنها که خاورمیانه را به آشوب کش

وی گفت: در حقوق، علوم اجتماعی و مردم شناسی اگر علوم انسانی در جامعه ای پیشتاز نباشد و صنعت در کنار علوم انسانی قدم نگذارد، ممکن است صنعت و علوم تجربی به ضد خود تبدیل شود. امروز در منطقه شاهد بودید گروه هایی که به جنایات پرداختند از بمب و موشک و اینترنت و اینترنت استفاده کردند. آنها که خاورمیانه را به آشوب کشیدند کسانی بودند که در فهم درست از پرسشها اجتماعی عقب ماندند و از تکنولوژی هم جهت انحراف جامعه استفاه کردند.

روحانی یادآور شد: تروریست ها بیشترین استفاده را از اینترنت و اینترنت کردند ولی جهت اهداف ناصحیح. نمونه واضح و روشن این رویه صنعت هسته ای است که در بسیاری از فنون می تواند یاری کند و استفاه نادرست از آن می تواند بشریت را به نابودی بکشاند.

وی با بیان اینکه تحول در علوم انسانی با پول و سفارش و مهندسی ممکن نیست، گفت: در فضای آزاد و نقد است که علامه طباطبایی ها و مطهری ها ظهور می کنند. علم بدون نقد و تضارب آرا پیشرفت نمی کند. اختلاف فکری و نظری را باید به رسمیت شناخت. به تنوع و اختلاف نظر احترام بگذاریم؛ فشار و وحدت ماشینی جهت انسجام جامعه خطرناک است.

اختلاف فکری و نظری را باید به رسمیت شناخت/ در فضای نقد علامه‌طباطبایی‌ها و مط

ادامه دارد…

واژه های کلیدی: اختلاف | اینترنت | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs